Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Dovolenkový program Andalusie

Sevilla:

Tento výlet Vás zavede do srdce Andalusie, do města flamenca a býčích zápasů, do Sevilly, ležící na korzáry opěvované řece Guadalquivir. Ale především Sevilla má svou atmosféru, být venku v davu usměvavých lidí, toulat se ve spleti úzkých uliček a rozkvetlých náměstíček, zajít na skleničku sherry, je nezapomenutelný zážitek. Všichni, kdo navštíví Sevillu, musí vidět někdejší mešitu, přestavěnou na katedrálu, které dominuje 90 m vysoká zvonice, bývalý minaret. Až sem můžete vystoupat a z blízka obdivovat větrnou korouhvičku, jež místní mazlivě nazývají La Giralda. Vaší pozornosti neunikne ani slavná býčí aréna s arkádami, která pojme až 14 000 diváků, kde se každou neděli koná tradiční korida. Ve volném čase zajděte do Triany někdejší cikánské čtvrti, kam s oblibou chodívají tanečníci flamenca, a kde se nacházejí nejvyhledávanější obchody s keramikou. 


Córdoba:

Už jste poznali Sevillu? Pak musíte vidět i Córdobu, někdejší hlavní město mocnéhoarabského království Al-Andalus. Leží v půvabném ohybu řeky Guadalquivir, na křižovatce obchodních cest, kde se po staletí snoubila vzdělanost, kultura a umění arabů, křesťanů a židů. Právě tady se nachází Velká mešita, nejkrásnější z islámských staveb v Evropě, která ohromí barevnými oblouky s 850-ti sloupy z žuly, jaspisu a mramoru. Vidět musíte i zlatý Mihráb, modlitební výklenek, jež uchovával zlatou kopii koránu a kam se chodili modlit chalífové. Co by kamenem dohodil se rozkládá půvabná Juderia, židovská čtvrť, se slavnou synagogou ze 14. století. Právě zde najdete dlážděné uličky s železnými mřížemi, kde stříbrotepci ve svých dílnách vytvářejí jemné šperky, dnes tradiční suvenýr Córdoby. 


Gibraltar:

To je oblíbený výlet do britské korunní kolonie, ležící na věčně zelené Tarikově skále, kde v roce 711 přistál arabský vojevůdce Tarik a v roce 1713 ve válce o španělské dědictví jej získali Britové. Poté, co překročíte La Línea de la Concepción se ocitnete v úplně odlišném světě, kde se střetává britská kultura se španělskou a arabskou zároveň. Vystoupáte mikrobusem na vyhlídkové terasy Punta Europa, odkud při dobré viditelnosti spatříte Africký kontinent i město pod Vámi. Nelekněte se, když Vás navštíví zdejší maskot - magot bezocasý. Ve volném čase se můžete projít po Main Street, v klidu posedět při výborné kávě či nakoupit v mnoha značkových obchodech. Co dodat? Snad jen, že Britové tu zůstanou stejně dlouho jako bezocasé opice.  


Maroko a Tanger:

V Andalusii na Costa del Sol máte výjimečnou příležitost navštívit dvě země během jedné dovolené, a tak si Vaše koupání a slunění zpestřit návštěvou afrického kontinentu. Vydáte se napříč Gibraltarským průlivem z Tarify do Maroka, kde Vás po hodinové plavbě přivítá město Tanger. Zavítáte do Mediny s typickou arabskou atmosférou, navštívíte obchůdky se smluvními cenami a ochutnáte tradiční marocká jídla. Chybět nebude ani návštěva tkalcovny koberců a marocké čajovny s čerstvým mátovým čajem a piniovými oříšky. Byl by hřích tento výlet neokusit.


Málaga:

Přiletět do Málagy a nepoznat ji, hned se přesunout na Costa del Sol, tak to by Vám žádný z „malageňos“ neodpustil. Zvlášť, když toto typicky španělské přístavní město, posazené na břehu Středozemního moře, nabízí téměř vše: od zelených bulvárů po kvetoucí zahrady, od starobylých staveb po kouzelně rozpadlé uličky, od vyhlášených Tapasbarů po značkové obchody. Chloubou všech je La Manquita, katedrála, která okouzlí směsicí slohů a kterou místní nazývají „Jednoruká“, protože nikdy nebyla dostavěna. A co teprve rodný dům s muzeem Pabla Picassa a jeho díla, která pro Vás mohou být inspirací. 


Granada a Alhambra:

Nenechte si ujít jedinečný výlet pod zasněžené vrcholky pohoří Sierra Nevada, kde se nachází město v jasmínovém opojení a objetí granátových jabloní… město, o kterém se zpívá…Granada. Toto město upoutá spletí arabských uliček, kterým vévodí goticko-renesanční katedrála, postavená na příkaz Katolických veličenstev, a která v útrobách ukrývá ostatky Ferdinanda Aragonského a Isabely Kastilské. Vaše kroky povedou ještě dál až tam, kde se v mlžném oparu vznáší osmý div světa, pohádkový, hradbami obehnaný, maurský palác Alhambra. Stojí na pahorku La Sabica a zvenčí vypadá jako červená pevnost s věžemi, vystupujícími z háje cypřišů a jilmů, s úžasnou Sierra Nevadou v pozadí. Skutečným klenotem Alhambry je palác arabských králů Nazaríes, který ukrývá sály vykládané mozaikami, s mnoha stinnými nádvořími a zahradami se zurčící vodou. Možná byste ani nevěřili, že voda v podání maurských stavitelů je vlastně umění?!  


Aqualand:

Výlet lákající dospělé i děti, prostě všechny, kteří mají rádi vodu a zábavu s ní spojenou. Vodní park, jeden z největších v Andalusii, se nachází mezi letovisky Torremolinos a Benalmádena. Skluzavky a tobogány, bazény s vlnobitím a divoká řeka…To vše a ještě mnoho víc Vás čeká! Zažijete den plný legrace a vodních radovánek.

Zpět na výpis novinek