Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Janov a Cinque Terre aneb dosud neobjevená Ligurie ***

Podnadpis:

po stopách Kryštofa Kolumba

Anotace:

Rodiště Kryštofa Kolumba, centrum bohaté Janovské republiky soupeřící o moc a vliv s Benátkami, největší a nejvýznamnější italský přístav a historické město zapsané na seznamu UNESCO, to vše je Janov! Čechy dosud neobjevený, ale o to krásnější kout Itálie je národní park CinqueTerre s těmi nejromantičtějšími vesničkami v celém Středomoří, položenými mezi rozeklanými skalisky divokého ligurského pobřeží. Sem pravidelně připlouvali piráti, ale dobýt tyto vesničky se jim díky této poloze nepodařilo. A Vy teď máte jedinečnou příležitost je s námi prozkoumat!

Program zájezdu:

*****

1.den

odjezd ve večerních hodinách směr Rozvadov, noční přejezd přes území Německa a Rakouska do Itálie

2.den

ráno příjezd do národního parku CinqueTerre (pět zemí), jednoho z nejkrásnějších koutů Itálie, pět pestrobarevných vesniček, vtěsnaných mezi skalisky divokého mořského pobřeží, které svojí polohou měly vesničany ochránit před častými nájezdy středomořských pirátů, mezi městečky jezdí romantický vlak překonávající řadu tunelů. Nejprve navštívíme Portovenere, starodávné přístavní městečko na samém cípu národního parku CinqueTerre s kostelem sv. Petra stojícím přímo na skalnatém výběžku do moře jako maják, odtud vyhlídková plavba lodí podél pobřeží do romantického městečka Manarola s nádhernými výhledy na pestrobarevné domečky na skále i nedohledné moře, dále se přesuneme vlakem do městečka Vernazza se středověkou pevností tyčící se nad mořem a strážící zátoku před nebezpečím přicházejícím z moře, odtud se vydáme do města Riomaggiore považovaného za vůbec nejkrásnější v celé Ligurii, přejezd na ubytování, nocleh

3.den

po snídani prohlídka Janova, nejvýznamnějšího italského přístavu a hlavního města bohaté středověké Janovské republiky, prohlídka centra – starý přístav, dnes proměněný na park a přímořskou promenádu, náměstí Piazza de Ferrari, kde se rozkládá janovská opera, dóžecí palác a rodný dům Kryštofa Kolumba, dále Via Garribaldi s renesančními paláci, brána Porta Soprana z 12. století, katedrála sv. Vavřince a bazilika Zvěstování Panny Marie a Vítězný oblouk, osobní volno, možnost koupání na Ligurské riviéře, v podvečer odjezd zpět do ČR

4.den

návrat do České republiky v dopoledních hodinách

Poznámka:

* změna programu vyhrazena

Umístění ubytování:

oblast Janova

Ubytování:

hotel ***

Pokoj:

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (možnost přistýlky)

 

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 1x ubytování (hotel ***) * 1x snídaně * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * pobytová taxa cca 2 €/os/noc (hradí se na recepci hotelu) * jízdné vyhlídkovým vlakem při pobřeží * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů (doporučené kapesné 40-50 €)

Pobytová taxa (k úhradě na místě):

Na místě se hradí pobytová taxa ve výši 3 €/os/noc (hradí osoby starší 17 let).

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Kolín - Praha - Plzeň - Rozvadov – Regensburg – Mnichov – Innsbruck – Brixen – Bolzano – Cinque Terre - Janov a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Hradec Králové (14:30), Pardubice (15:00), Jičín (15:00), Kolín (16:00), Poděbrady (16:15), Nymburk (16:30), Praha Čený Most (17:00), Beroun (17:30), Rokycany (18:00), Plzeň (18:30), Rozvadov (19:00)
Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech.
Návrat do ČR v dopoledních hodinách cca 8 - 12 hod dle výstupních míst.
Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 4-4,5 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.