Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Je ohnivá jako flamenco

Vítejte! Bienvenidos a Andalucía… v zemi, o které se zpívá a jejíž název tak krásně zní… Andalusie! V zemi, která se rozkládá na jihu Pyrenejského poloostrova a jejíž břehy omývá Středozemní moře a Atlantický oceán. Leží mezi dvěma kontinenty, tady končí Evropa a tady začíná Afrika. Tady na Gibraltaru se v roce 711 vylodili maurové a sem o osm století později přišli křesťané vedení Katolickými veličenstvy.

 

Po staletí tu v harmonii soužívali arabové, křesťané i židé. Jedni stavěli pohádkové mešity s vysokými minarety a druzí je přeměňovali v gotické katedrály s elegantními zvonicemi. Mezitím přicházeli bohatí židé a zakládali svá města s bohatě zdobenými synagogami. Tady se zrodila Córdoba, Sevilla, Granada, perly ležící na řece Guadalquivir pod zasněženými vrcholky pohoří Sierra Nevada. V tomto kraji se zrodil lid, který rád tančí a zpívá, lid, který ožívá po setmění a má rád život. Andalusané jsou živí a veselí. S přáteli rádi vycházejí na skleničku jiskřivého sherry a když přijde hlad, tak společně objednají rozmanité talířky zvané tapas, jež překypují různými chuťovkami z moře i pevniny. Naladěni, ovíněni po půlnoci odcházejí do klubu Tablao tančit flamenco. Zde nechybí kytara, vějíře ani kastaněty. 

   

Zatímco místní jdou spát, s prvními paprsky ožívají turisté. Míří na krásné písčité pláže, noří se do průzračného moře a poté odcházejí pod doškové slunečníky ulehnout na pohodlná lehátka. Zmoženi sladkým nicneděláním, objednají u plážového číšníka džbánek osvěžující sangrie a začínají snít… svoji pohádku o Andalusii Pak už jen zbývá obklopit se báječnými lidmi a prožít dovolenou, na kterou se nezapomíná!

Zpět na výpis novinek