Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Balatonia - Bál Resort busem ****

Podnadpis:

BALATONIA - země maďarského moře.

Anotace:

,,Kdybych chtěl vyjádřit stav blaženosti prostřednictvím nějaké krajiny, vybral bych si Balaton“ takovými slovy vzdává hold největšímu jezeru ve střední Evropě maďarský spisovatel Tibor Déry. Mluví přitom svým krajanům přímo z duše. Pro Maďary je Balaton něčím víc než jen jezerem. Je to jejich národní hrdost. Je to jejich Maďarské moře. Kdo však někdy zavítal při západu slunce do typické čárdy položené vysoko nad jezerem a před ním se otevřel pohled na vinice s malebnými sklípky a třpytivou vodní hladinu, připojí se k této balatonské euforii. Ještě větší pocit štěstí zažije ten, kdo si prohlíží jezero z paluby plachetnice, která brázdí vody Balatonu. Ten nejsvěžejší pocit okusí ti, kteří se ponoří do smaragdově zelené vody a nechají si větrem vískat vlasy. Balaton to je SYMFONIE V ZELENÉM, protože po celý den se vodní hladina mění ve všech odstínech zelené. Monatour Vás zve, prožijte ji i Vy!

Popis zájezdu:

V délce 78 km leží uprostřed Transdanubie maďarské moře, má sametově měkkou vodu se žlutozeleným leskem. Balatonské mělké a klidné jezerní vody přitahují díky svému uhrančivému kouzlu stále mnoho letních hostů. Jezero má tisíce tváří, a tedy i tisíce variant, které nabízí k uspokojení přání a zálib svých návštěvníků. Nekonečné tobogány, kasina, diskotéky a noční kluby, ale také romantické tiché zátoky, okouzlující západy slunce, krásné pěší i cyklistické stezky, folklórní i jiné slavnosti a divadelní představení pod širým nebem. Místní proslavené lázně a bahenní zábaly uklidňují podrážděné nervy, pomáhají při chudokrevnosti a únavě.
S více než 2000 hodin slunečního svitu ročně je krajina kolem Blatenského jezera jednou z nejteplejších oblastí Maďarska a koupání je možné od května do konce října. Vodu do jezera přivádí na jihozápadě řeka Zala, ze severu menší potok a z jezerního dna vyvěrá 130 pramenů. S plochou 600 km2 je největším jezerem ve střední Evropě, pobřeží má délku skoro 200 km, v nejširším místě jsou oba břehy od sebe vzdáleny 14 km, maximální hloubka se nachází 12,4 m pod hladinou. Teplota vody se v létě pohybuje mezi 22°C až 27°C, zrána a navečer překračuje teplotu vzduchu. Pláže kolem jezera jsou velmi různorodé, travnaté připomínající odpočinek v parku i malé, divoké, ukryté mezi rákosím. Severní a jižní pobřeží se od sebe podstatně liší. Na severu přechází voda postupně do hloubky a po 30-50 metrech se již nedosáhne na dno, zatímco na jižní straně se jen velmi pozvolna svažuje a na většině míst se lze brouzdat vodou třeba i do vzdálenosti pěti set metrů od břehu. Východní cíp Balatonu je rájem pro milovníky slunečné lázně. Pláže v Kenese, Akarattya a Aliga položené severojižně jsou zality sluncem od brzkého rána do pozdního odpoledne.
Balatonalmádi
Nevšední lázeňské městečko se nachází v severovýchodním cípu jezera Balaton a je obklopeno kouzelnými pahorky s úrodnými vinicemi. Leží pouhých 15 km východně od Balatonfüredu a 15 km jižně od Veszprému. Svérázným rysem tohoto letoviska s největší pláží na severním břehu jsou domy postavené z červeného pískovce. Ozdobou je katolický́ kostel svatého Emericha s kaplí svaté Pravice, která se pyšní zlatou benátskou mozaikou a původně stála na budínském hradě, kde střežila pravici svatého Štěpána, uctívanou jako národní relikvii. Z radničního náměstí vychází turistická stezka dlouhá 6 kilometrů, vede přes přírodně chráněný park u jezera až k rozhledně na kopci Óvari, odkud se přesvědčíte, jak krásnou polohu má Balatonalmádi. Dále objevíte ve svahu položenou obec Vörösberény s opevněným kostelem ze 13. století, hradbami a střílnami, kde se konají v červenci a srpnu kouzelné letní koncerty. Nedaleko odtud se nachází 700 let stará vinařská obec Csopak proslulá kvalitními víny. Svědčí o tom celá řada sklípků uprostřed vinohradů, kde můžete ochutnat ve stínu vinné révy to nejlepší, co zdejší kraj nabízí.

Tipy na výlet

Vydejte se parníkem či po železnici na tato kouzelná místa, která stojí za hřích a poznání. BALATONFÜRED jsou mondénní lázně, které si dodnes zachovaly atmosféru a důstojnost starých časů, kdy se tu setkávala uherská šlechta. Vyvěrají zde termální železité prameny, které příznivě působí na srdce a v letních dnech Vás příjemně osvěží. Nenechte si ujít procházku po pobřežní promenádě Tagore pojmenované po indickém básníku, který se tu léčil a vysadil první strom z platanové aleje, a také posezení v proslulé kavárně Bergmann Café při kávě a levandulovém dortu z nedalekého poloostrova Tihany. Překrásný poloostrov TIHANYBADACSONY

Monabonus:

MONABONUS: wellness centrum s plaveckým bazénem, vířivkou, finskou saunou, infrasaunou, parní lázní, Kneippovou koupelí a VLASTNÍ PLÁŽ ZDARMA!

Poznámka:

* změna programu vyhrazena

Umístění ubytování:

Elegantní hotel Bál je novým přírůstkem prestižní hotelové skupiny Hunguest Hotels a nachází se v srdci letoviska Balatonalmádi, které je vyhlášené nejlepšími plážemi na severním pobřeží Balatonu a proslulé zajímavou architekturou staveb z červeného pískovce. Hotel je obklopen krásným parkem a je vzdálen jen 200 metrů od břehu jezera. Kolem se rozprostírají malebné lesy a kouzelné přírodní scenérie.

Ubytování:

Ozdobou hotelu je stylové wellness centrum s plaveckým bazénem, vířivkou, finskou saunou, infrasaunou, parní lázní, Kneippovou koupelí a relaxační místnost s nádherným výhledem do zahrady. Své hosty okouzlí ideální polohou u Balatonu s vlastní pláží, lehátky a slunečníky, nádhernými interiéry a nadstandardními hotelovými službami. Hotel nabízí sportovně rekreační aktivity jako tenis, plážový volejbal, šachy, půjčovnu kol a člunů. Pro milovníky golfu je nedaleko golfové hřiště s 21 jamkami.

Pokoj:

Komfortní klimatizované 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) s panoramatickými výhledy do okolí, jsou s příslušenstvím, TV/SAT, fénem, telefonem, minibarem, trezorem a WiFi připojením. Klientům je k dispozici na pokojích župan. Rodinám s 2-3 dětmi pro větší pohodlí nabízíme propojené rodinné pokoje (na vyžádání).

Stravování:

Polopenze formou bohatých švédských stolů (nápoje k večeři nejsou v ceně). Mistral bar s terasou nabízí po celý den lehká jídla, míchané nápoje, exkluzivní vína a živou hudbu.

 

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 7x ubytování (hotel 4*) * 7x polopenze * vstup do hotelového wellness * služby místního zástupce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30,- Kč/os/den * fakultativní výlety * pobytová taxa 500 HUF/os/noc (hradí se na recepci hotelu - platí pro osoby starší 18 let)

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.

1. den odjezd v ranních hodinách, odpoledne příjezd do Balatonalmádi
2.-7. den pobyt u Balatanu¨
8. den odjezd v pozdních odpoledních hodinách, návrat do České republiky v nočních hodinách