Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
 -
 -

Budapešť a Dunajský ohyb

Podnadpis:

s projížďkou lodí do Szentendre
Ubytování v nádherném hotelu královny Alžběty v Gögöllö

Anotace:

Budapešť, perla na Dunaji, to je romantika na hradním návrší s kouzelnými výhledy a sklenkou pálenky. To jsou nevšední nákupy ve Velké tržnici a nekonečný relax v horkých termálech Gellért. Ba co víc, projedete se lodí po Dunaji až do malebného Szentendre. Objevíte kouzlo vznešeného Visegrádu a zatouláte se do posvátné Ostřihomi. Jedinečný dunajský víkend Vás osvěží, potěší a rozšíří Vaše obzory.

Program zájezdu:

*****

1.den

odjezd brzy ráno směr Bratislava, dopoledne příjezd do Budapešti, návštěva secesní Velké tržnice se 180 stánky, kde voní teplé klobásy a langoše, odpoledne prohlídka živé Pešti, náměstí Vörösmarty, procházka po vyhlášené ulici Váci, posezení v nejstarší kavárně Evropy Gerbaud, navštívíme baziliku sv. Štěpána, z jejíž kupole se naskýtá překrásný výhled na město, malá okružní jízda Budapeští, Andrássyho třída, Státní opera, náměstí Hrdinů s památníkem milénia, hrad Vajdahunyad s parkem Varosliget, přejezd do hotelu metrem, ubytování, nocleh

2.den

po snídani zastávka na návrší Gellért s krásnou vyhlídkou na Budapešť, pěší procházka po královské čtvrti Budín, kde nás čekají romantická zákoutí se dvěma symboly, královskou rezidencí a Matyášovým chrámem, vyhlídka z Rybářské bašty na dunajské korzo a protilehlý Parlament, odpoledne návštěva nejstaršího lázeňského hotelu Gellért spojená s relaxací ve stejnojmenných secesních lázních, jejichž prameny jsou známy již dva tisíce let, přejezd do hotelu, nocleh

3.den

po snídani nezapomenutelná plavba lodí po Dunaji do romantické oblasti Dunajského ohybu, po vylodění prohlídka malebného Szentendre se spletí křivolakých uliček, poté autobusem do vznešeného Visegrádu, sídla uherského krále Matyáše Korvína, a dále podél Dunaje do posvátné Ostřihomi s největší katedrálou v zemi, kde je pochován i první maďarský král Štěpán, v podvečer se vydáme zpět do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

Poznámka:

* změna programu vyhrazena

Typ ubytování: Hotel

Země a lokalita: Maďarsko /

Doprava: Autokarem

Strava: Snídaně

Ubytování:

hotel **/***

Pokoj:

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (možnost přistýlky)

 

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 2x ubytování (hotel 3*) * 2x snídaně * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * pobytová taxa cca 250 HUF/os/noc (hradí se na recepci hotelu) * plavba lodí po Dunaji * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů * 1x jízdné metrem (doporučené kapesné cca 20.000 HUF)

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.