Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Annaberg a krušnohorský advent

Popis zájezdu:

Starobylé hornické město Annaberg a vstupní brána do německého Krušnohoří Chemnitz, neboli Saská Kamenice, to jsou ty největší a nejkrásnější krušnohorské vánoční trhy v celém Sasku. Typické krušnohorské budky, kde se můžete zahřát punčem nebo svařeným vínem, dokreslí tu pravou vánoční atmosféru. A horská přehlídka Bergparade je doslova vyvrcholením celého adventu. Tak Glück auf!

Program zájezdu:

Dopoledne příjezd do hornického krušnohorského města Annaberg-Buchholz, jemuž vévodí pozdně gotický kostel sv. Anny a barokní radnice, návštěva nejromantičtějších krušnohorských adventních trhů, kde nechybí typická vánoční pyramida, vyprávějící příběh o historii města, hornické činnosti a Vánocích. Nejmenší jistě nadchne svět skřítků Wichtelů a jejich dílničky. Vyvrcholením adventu pak je Velký hornický průvod, největší svého druhu v Německu, na kterém se každoročně představí na 1100 účastníků v tradičních krojích a který je zakončen slavnostním koncertem stovek hudebníků před chrámem sv. Anny. V podvečer přejezd do Saské Kamenice, kde se konají největší vánoční trhy v Krušnohoří. Dvě stovky dřevěných stánků s panáčky kouřícími kadidlo, tzv. Raachermannln, krušnohorskými svícny a pyramidami, svařeným vínem, praženými mandlemi a perníčky Vás lákají ke koupi. Symbolem trhů pak je dvanáctimetrová pětipatrová vánoční pyramida s čtyřiadvaceti figurami, velký pětimetrový svícen, typický dřevěný krušnohorský anděl a horník v životní velikosti či téměř čtyř a půl metrová hrací skříňka.

Poznámka k odjezdu:

Uvedené časy jsou orientační. Zkontrolujte si prosím AKTUÁLNÍ ČAS ODJEZDU den před Vaším adventním zájezdem na www.monatour.cz. Vybraná nástupní místa jsou realizována dopravními prostředky různé velikosti (bus, minibus, mikrobus Mercedes Vito) označené logem Monatour. Na tento zájezd se nezasílají pokyny k odjezdu. Změna programu vyhrazena.

Typ ubytování: bez ubytování

Země a lokalita: Německo / Annaberg

Doprava: Autokarem

Strava: Bez stravování


 
Doprava Termín Dní Strava Cena dospělý Cena dítě
Autokarem 22.12. - 22.12. 1 Bez stravování 599 ,- 599 ,-

Cena zahrnuje:

* lux bus * služby průvodce * štamprlička pro zahřátí

Cena nezahrnuje:

* pojištění léčebných výloh UNIQA 20,- Kč/os

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Jičín - Kolín - Nymburk - Praha - Chomutov - Annaberg a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Jičín, autobusové nádraží (06:00), Kolín, autobusové nádraží (06:45), Poděbrady, zastávka u Tesca (07:00), Nymburk, náměstí (07:15), Praha Černý Most (08:00)
Předpokládaný návrat do ČR v cca 22-23 hod dle výstupních míst.
Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 3-4 hod.

Aktuální čas odjezdu bude uveden 24 hod před odjezdem na www.monatour.cz

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 99,- Kč.