Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

ADVENT nejen pro DĚTI: Annaberg s hornickým průvodem a Chemnitz

Podnadpis:

děti do 15 let jedou za kouzelných 299,- Kč!!!

Popis zájezdu:

Starobylé hornické město Annaberg a vstupní brána do německého Krušnohoří Chemnitz, neboli Saská Kamenice, to jsou ty největší a nejkrásnější krušnohorské vánoční trhy v celém Sasku. Typické krušnohorské budky, kde se můžete zahřát punčem nebo svařeným vínem, dokreslí tu pravou vánoční atmosféru. A horská přehlídka Bergparade je doslova vyvrcholením celého adventu. Tak Glück auf!

Program zájezdu:

- dopolední procházka hornickým krušnohorským městem Annaberg-Buchholz, jemuž vévodí pozdně gotický kostel sv. Anny a barokní radnice
- návštěva nejromantičtějších krušnohorských adventních trhů, kde nechybí typická vánoční pyramida, vyprávějící příběh o historii města, hornické činnosti a Vánocích. Nejmenší jistě nadchne svět skřítků Wichtelů a jejich dílničky, kde budou moci vyrobit dáreček pro své rodiče či sourozence
- odpoledne vyvrcholí advent Velkým hornickým průvodem, největším svého druhu v Německu, na kterém se každoročně představí více než tisícovka účastníků v tradičních krojích a který je zakončen slavnostním koncertem stovek hudebníků před chrámem sv. Anny
- v podvečer přejezd do Saské Kamenice, kde se konají největší vánoční trhy v Krušnohoří. Dvě stovky dřevěných stánků s panáčky kouřícími kadidlo, tzv. Raachermannln, krušnohorskými svícny a pyramidami, svařeným vínem, praženými mandlemi a perníčky Vás lákají ke koupi či pokochání a přivonění. Symbolem trhů pak je dvanáctimetrová pětipatrová vánoční pyramida s čtyřiadvaceti figurami, velký pětimetrový svícen, typický dřevěný krušnohorský anděl a horník v životní velikosti či téměř čtyř a půl metrová hrací skříňka

Tipy na výlet

- Velký hornický průvod s více než 1.300 účastníky v krojích z celého Saska a z dalších hornických regionů Německa je nejpůsobivější přehlídkou v době Vánoc, jenž je tradičně zakončen velkým hornickým koncertem všech hudebníků hornických spolků před působivou siluetou kostela Sv. Anny, kde všichni společně zahrají.
- Služby hodných skřítků Wichtelů - Vánoce jsou nejvíce vzrušujícím obdobím pro děti, a proto mnohé radosti a zábavu pro malé hosty zajistí hodní skřítci, tzv. Wichtelové, kde děti společně s nimi pečou chutné cukroví a vyrábí dárečky pro rodiče, mohou se projet na ponících nebo na kolotoči či vláčkem Bimmelbahn. Připravena je také štola z dílny skřítků Wichtelů, můžete si pohodlně posedět "v dole" a vychutnat si přestávku s občerstvením.
- „Manufaktura snů“, kde se zanoříte do jiného světa a zapomenete na všední dny, to Vás čeká v zážitkovém muzeu Manufaktur der Träume, tedy Manufaktura snů. Objevíte největší soukromou sbírku předmětů krušnohorského lidového umění a budete žasnout nad tím, jak se láskyplně vyřezané postavy andělů, horníků a louskáčků probouzí k životu. Je to zážitek plný snění pro celou rodinu!
- Hornický betlém v jediném kostele v Sasku postaveném cechem horníků, v kostele sv. Marie, kde můžete vnímat úzkou vazbu křesťanské víry s hornickou tradicí. Betlém nyní čítá 29 vyřezávaných postav a každoročně o druhé adventní neděli získá další přírůstek. Ohromí vás tak mimořádné mistrovství krušnohorského řezbářského umění.

Víte, že...

Poznámka k odjezdu:

Uvedené časy jsou orientační. Zkontrolujte si prosím AKTUÁLNÍ ČAS ODJEZDU den před Vaším adventním zájezdem na www.monatour.cz. Vybraná nástupní místa jsou realizována dopravními prostředky různé velikosti (bus, minibus, mikrobus Mercedes Vito) označené logem Monatour. Na tento zájezd se nezasílají pokyny k odjezdu. Změna programu vyhrazena.

 

Cena zahrnuje:

* lux bus * služby průvodce * štamprlička pro zahřátí

Cena nezahrnuje:

* pojištění léčebných výloh UNIQA 20,- Kč/os

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Jičín - Kolín - Nymburk - Praha - Chomutov - Annaberg a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Jičín, autobusové nádraží (06:00), Kolín, autobusové nádraží (06:45), Poděbrady, zastávka u Tesca (07:00), Nymburk, náměstí (07:15), Praha Černý Most (08:00)
Předpokládaný návrat do ČR v cca 22-23 hod dle výstupních míst.
Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 3-4 hod.

Aktuální čas odjezdu bude uveden 24 hod před odjezdem na www.monatour.cz

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 99,- Kč.