Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Chiemsee ostrovní advent

Podnadpis:

Chiemsee v adventu Romantický ostrovní advent v podhůří bavorských Alp

Anotace:

Uprostřed „bavorského moře“, jak se důvěrně přezdívá největšímu bavorskému jezeru Chiemsee, objevíte nejen roztomilé rybářské ostrůvky, ale na jednom z nich také zámek, který svou nádherou v mnohém předčí i svůj vzor ve Versailles, a na druhém zase jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších adventních trhů v celém Německu konaný na nádvoří ostrovního ženského kláštera provoněný perníčky, které místní řádové sestry pečou a prodávají a místním originálním bylinným likérem, který si můžete v klášterním obchůdku také zakoupit. To vše pak orámuje nezapomenutelná plavba kolesovým parníkem z roku 1926 a jízda parní úzkokolejkou z roku 1887. Foto: Prien Marketing GmbH

Program zájezdu:

d
- dopoledne se nalodíme na vyhřívaný parník z roku 1926 a poplujeme na ostrov Herreninsel s prohlídkou zámku šíleného krále Ludvíka Bavorského - Herrenchiemsee (dle časových možností - fakultativně), přezdívaného německé Versailles, s 98 metrů dlouhým zrcadlovým sálem delším než v samotných Versailles.
- poté plavba na ostrov Fraueninsel s jedním z nejromantičtějších adventních trhů v celém Německu, konaným na nádvoří ostrovního ženského benediktinského kláštera s možností nákupu tradičních výrobků samotných řádových sester – perníčků, marcipánových sladkostí a několika druhů originálních bylinných likérů.
-v podvečer cesta 127 let starou parní úzkokolejkou do centra městečka Prien přímo z přístavu, návštěva příjemného adventního trhu přímo v centru útulného městečka Prien provoněného praženými mandlemi, pečenými kaštany a svařeným vínem.

Poznámka k odjezdu:

Uvedené časy jsou orientační. Zkontrolujte si prosím AKTUÁLNÍ ČAS ODJEZDU den před Vaším adventním zájezdem na www.monatour.cz. Vybraná nástupní místa jsou realizována dopravními prostředky různé velikosti (bus, minibus, mikrobus Mercedes Vito) označené logem Monatour. Na tento zájezd se nezasílají pokyny k odjezdu. Změna programu vyhrazena.

 

Cena zahrnuje:

* lux bus * služby průvodce * štamprlička pro zahřátí

Cena nezahrnuje:

* fakultativní vstupné (úzkokolejka a lodička cca 15€, zámek Ludvíka Bavorského Schloss Herrenchiemsee 8€ ) * pojištění léčebných výloh UNIQA 20,- Kč/os

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Kolín - Poděbrady - Nymburk - Praha - Rozvadov - Chiemsee a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Kolín, autobusové nádraží (02:30), Poděbrady, zastávka u Tesca (02:45), Nymburk, náměstí (03:00), Praha Černý Most (03:45), Jičín, autobusové nádraží (02:00 - svoz)
Předpokládaný návrat do ČR následující den v cca 03-05 hod dle výstupních míst.
Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 3-4 hod.

Aktuální čas odjezdu bude uveden 24 hod před odjezdem na www.monatour.cz

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 99,- Kč.