Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Míšeň a Königstein

Anotace:

Objevte adventní Míšeň a nechte se oslnit osobitou atmosférou historického města s láskyplně ozdobenými obchody, stánky a uličkami. V době adventu se Míšeň promění na kouzelnou pohádkovou zemi a obchodníci ve svátečně ozdobených stáncích nabízejí originální zboží. Ochutnejte tradiční pečivo "Meißner Fummel", jež má tvar malého nafouklého balónku, nemá žádnou výplň a je velmi křehké. Potěšte se prohlídkou nedobytné pevnosti Königstein a užijte si nevšední trh plný středověkých stánků místních řemeslníků!

Program zájezdu:

  • krátká prohlídka městečka spojená s procházkou k pozdně gotickému kostelu sv. Marie s nejstarší porcelánovou zvonkohrou v Evropě, hradní vrch se zámkem Albrechtsburg, který sloužil jako knížecí rezidence, a dómem sv. Jana. V knížecí kapli je pohřbena dcera krále Jiřího z Poděbrad Zdeňka (Sidonie), manželka markraběte Albrechta Srdnatého
  • pro zájemce návštěva výrobny světoznámého míšenského porcelánu (cca 10 €). Tradice sahá až do roku 1710, kdy byla v Míšni založena první evropská porcelánová manufaktura. K vidění jsou nejzajímavější a nejcennější kousky míšeňských mistrů. Součástí výstavy jsou předváděcí dílny, kde návštěvníci mohou vidět míšeňské umělkyně a umělce při formování a malování porcelánu.
  • - návštěva míšeňského adventního trhu, k nákupům láká nejen řezbářské umění z Krušných hor, ale i vánoční ozdoby, svíčky, sušené švestky a hrnce. Zvláštní kouzlo spočívá v nezaměnitelné atmosféře středověkého trhu, kterou dokresluje gotická radnice s adventním kalendářem a kostel Panny Marie "Frauenkirche"
  • odpoledne návštěva pevnosti Königstein (cca 10 €), rozkládající se na náhorní plošině o rozloze 9 pražských Staroměstských náměstí, v působivé atmosféře se můžete naladit na Vánoce, ale i vypravit vstříc dlouhé historii, která dýchá na každém kroku. Těšit se můžete na vánoční trh o 70ti stáncích plný hudebníků a řemeslníků s ukázkou starého umění

Poznámka k odjezdu:

Uvedené časy jsou orientační. Zkontrolujte si prosím AKTUÁLNÍ ČAS ODJEZDU den před Vaším adventním zájezdem na www.monatour.cz. Vybraná nástupní místa jsou realizována dopravními prostředky různé velikosti (bus, minibus, mikrobus Mercedes Vito) označené logem Monatour. Na tento zájezd se nezasílají pokyny k odjezdu. Změna programu vyhrazena.

 

Cena zahrnuje:

lux bus * průvodce * štamprlička pro zahřátí! *

Cena nezahrnuje:

cena nezahrnuje: * vstupy * pojištění léčebných výloh UNIQA 20 Kč/os

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Jičín - Kolín - Poděbrady - Nymburk - Praha - Petrovice - Míšeň a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Jičín, autobusové nádraží (06:00), Kolín, autobusové nádraží (06:45), Poděbrady, zastávka u Tesca (07:00), Nymburk, náměstí (07:15), Praha,metro Černý most (08:00)
Předpokládaný návrat do ČR následující den v cca 21-23 hod dle výstupních míst.
Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 3-4 hod.

Aktuální čas odjezdu bude uveden 24 hod před odjezdem na www.monatour.cz

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 99,- Kč.