Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Lázně plné slunce Dudince (Rubín 3*) ***

Podnadpis:

NOVINKA: PLNÁ PENZE Každý den vstup do venkovního a vnitřního bazénu a 2x vstup do Wellnea, 8x léčebná procedura ZDARMA!

Anotace:

Vydejte se s námi na jižní Slovensko, do historického kraje Hont, který se pyšní nedotčenou krajinou, kde zalesněné vrcholky střídají úrodné vinice, dobrosrdečnost a pohostinnost místních obyvatel Vás provází na každém kroku. Právě zde se nacházejí lázně Dudince, jedinečné složením své minerální vody, podobná vyvěrá již jen v Japonsku a známých francouzských lázních Vichy. Blahodárné prameny a nejteplejší klima na Slovensku tvoří ideální místo pro Vaši relaxaci. LÁZNĚ DUDINCE, TO JE VODA, KTERÁ LÉČÍ!

Popis zájezdu:

Dudince, jedno z nejmenších měst Slovenska se pyšní největším počtem slunečních dnů v roce. Lázně leží v úrodném vinařském kraji na jihu Slovenska v nadmořské výšce 140 m v údolí říčky Štiavnice. Rozkládají se na rozhraní Krupinské planiny a Ipeľské pahorkatiny nedaleko maďarské hranice, kterou tvoří řeka Dunaj. Mimořádně léčivé účinky zdejších vod jsou známé už stovky let. Svědčí o tom přírodní bazénky vytesané do travertínu, dnes nazývané Římské lázně, které se dochovaly v rozlehlém lázeňském parku. Legenda vypráví o víle Dudince, která v dobách dávno minulých zachránila syna římského vojevůdce Aquilla tím, že dudinskou „smradlavku“ proměnila v zázračnou vodu a znovu dala život milovanému a utonulému synovi. Odér dudinské vody dodnes připomíná návštěvníkům tuto historku.

Dudinská minerální voda patří mezi nejvzácnější na světě. Jako jediná v Evropě obsahuje oxid uhličitý a sirovodík, což umožňuje léčbu srdečně cévního a pohybového aparátu zároveň. Vyvěrá z hloubky 57 m s teplotou 27 °C a celkovou mineralizací 5923 mg/l. V evropském měřítku je tímto složením jedinečná, neboť obsahuje 5-10 mg/l volné síry a 1400-1800 mg/l oxidu uhličitého. Vodu podobného složení najdete pouze na třech místech světa, ve francouzských lázních Vichy, v Japonsku a právě zde v Dudincích.

Léčivá voda je charakterizována jako hydrogénuhličitano-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sírná a hypotonická s vysokým obsahem hořčíku, fluóru, brómu, bóru, draslíku a jódu. Pestrá paleta rozpuštěných minerálů umožňuje léčbu chorob trávícího a nervového ústrojí, také příznivě působí na pokožku těla. Doporučuje se především ke koupím, ale také k pitným kúrám.

Program zájezdu:

*****

1.den

odjezd v ranních hodinách, cestou zastávka v Bratislavě, okružní jízda spojená s pěší procházkou po historickém centru, odpoledne příjezd do lázní Dudince, ubytování, večeře, uvítací přípitek, relaxace v termálním bazénu

2.den

po snídani lékařská konzultace, léčebné procedury, oběd, odpoledne prohlídka lázní s ochutnávkou léčivých pramenů, večeře, relaxace ve Vitálním světě Wellnea

3.den

po snídani léčebné procedury, oběd, odpoledne výlet do maďarského města Ostřihom (Esztergom) ležícím v překrásném meandru řeky Dunaje, které bývalo ve středověku sídlem uherských králů a arcibiskupů, večeře, relaxace v termálním bazénu

4.den

po snídani léčebné procedury, oběd, odpoledne výlet do Štiavnických vrchů, kde se nachází kouzelný lovecký zámek Antol, postavený v 18. století vlivnou rodinou Koháryovců, večeře, relaxace ve Vitálním světě Wellnea

5.den

po snídani léčebné procedury, oběd, po poledni relaxace v termálním bazénu, v podvečer návštěva vyhlášeného sklepa krále hontianských vín spojená s ochutnávkou 10 druhů místních přívlastkových vín a slovenských specialit, chybět nebude ani harmonika a zpěv…

6.den

po snídani rozloučení s lázněmi, ozdraveni na těle, osvěženi na duchu a „znovu postaveni“ na nohy odjíždíme domů, návrat v podvečerních hodinách

Monabonus:

MONABONUS: Každý den vstup do venkovního a vnitřního bazénu a 2x vstup do Wellnea, 8x léčebná procedura, PLNÁ PENZE ZDARMA!

Poznámka:

* změna programu vyhrazena

Výlety a jiné služby zahrnuté v ceně:

8x léčebná procedura

Umístění ubytování:

Hotel Rubín se rozkládá v krásném a čistém prostředí dudinského lesoparku s travertinovými kupami, jezírky a vyvěrajícími prameny na okraji města Dudince.

Ubytování:

Hotel nabízí kompletní lázeňský komfort pod jednou střechou. Má vlastní relaxační centrum VITÁLNÍ SVĚT WELLNEA s finskou saunou, parní lázní, tepidariem, vířivkou, termálním bazénem s vodními tryskami, protiproudy a relaxační zónou. Klienti mohou pohodlně v županu na procedury do balneoterapie, vitálního světa či lázeňské kavárny.

Pokoj:

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, telefonem, trezorem, fénem, lednicí a balkonem. Klientům je k dispozici župan za denní poplatek 1,70€.

Stravování:

Pestrá lázeňská strava je podávána v restauraci Rubín formou plné penze, snídaně je formou bufetu, oběd a večeře je menu o 3 chodech (výběr z 5 možností a salátový bufet).
Youtube Video

owB0TAAY2ug


 

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 5x ubytování (hotel Rubín ***) * 5x plná penze * lékařská prohlídka * výletní program * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK * MONABONUS: každý den vstup do venkovního a vnitřního bazénu, 2x vstup do Wellnea, 8x léčebná procedura

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění UNIQA 30,- Kč/os/den * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů * ochutnávka vína * župan 1,70 €/os/den * lázeňský poplatek 1 €/os/noc (hradí se na recepci hotelu)

Pobytová taxa (k úhradě na místě):

1 €/os/noc

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Praha - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Brno - Starý Hrozenkov - Dudince (svozy z nástupních míst Jičín - Hradec Králové - Pardubice)

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Praha (06:00) - Nymburk (06:30) - Poděbrady (06:45) - Kolín (07:00) - Havlíčkův Brod (08:00) - Jihlava (08:15) - Brno (09:30) - Hradec Králové (05:30) - Pardubice (06:00), Jičín (04:30), příjezd do lázní Dudince v podvečerních hodinách (16-18 hod)
odjezd zpět poslední den v cca 9-10 hod, návrat do ČR ve večerních hodinách (cca 19-22 hod) dle výstupních míst.
Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech.
Cestou jsou realizovány zdravotní přestávky každých 3-4 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.