Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

Karneval ve Slovinsku ****

Anotace:

Prožijte Kurent jako malovaný v nejstarším městě Slovinska v Ptuji. Objevte největší karnevalovou slavnost, která Vás okouzlí originálními maskami a jedinečnou atmosférou a široko daleko nemá obdoby. Seznamte se s Kurenty! Poznáte je snadno a rychle. Dělají totiž nepřeslechnutelný rámus, jsou oblečeni do ovčí kůže a peří, mají podivnou hlavu s barevným zobákem, velkými zuby a dlouhým červeným jazykem. Kdo si Kurenta pohladí, bude mít štěstí po celý rok. A co si přát víc? Snad jen víno a termály v lázeňském resortu Terme 3000.
Ať žije KURENTOVANJE!

Popis zájezdu:

Program zájezdu:

*****

1.den

odjezd v ranních hodinách směr Mikulov, přes Rakousko do Slovinska se zdravotními zastávkami u dobře vybavených motorestů, odpoledne příjezd do lázní MORAVSKE TOPLICE, kde v 60. letech byly objeveny termální prameny s „černou vodou“, ubytování, relaxace v lázeňském resortu Terme 3000, večeře, ochutnávka domácích likérů a pálenek, nocleh

2.den

dopoledne relaxace v Terme 3000 nebo hotelovém wellness, pohybové fitness aktivity, odpoledne výlet do vinohradů nad město GORNJA RADGONA, návštěva vyhlášeného vinařství HIŠA PENIN FRANGEŽ specializujícího se na lokální šumivá vína, ochutnávka tří druhů zdejších výjimečných šumivých vín s chlebem a sýrem spojená s prohlídkou vinného sklepa, po nákupu vín návrat na hotel, večeře, nocleh

3.den

po snídani relaxace v lázeňském resortu Terme 3000 nebo hotelovém wellness, pohybové fitness aktivity, odpoledne odjezd do malebného městečka Ptuj, nejstaršího ve Slovinsku, na největší karnevalovou slavnost KURENTOVANJE, která byla v roce 2017 zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO a patří mezi deset nejkrásnějších karnevalů světa, Kurentovanje přináší každému kouzlo, radost a nádech mystiky, večeře, relaxace v hotelovém wellness, nocleh

4.den

dopolední relaxace hotelovém wellness nebo v lázeňském resortu Terme 3000, odjezd kolem poledne do nedalekého městečka MURSKÁ SOBOTA, kde navštívíte neobyčejnou ŠUNKÁRNU Kodila, a seznámíte se s výrobou prekmurské šunky a slovinského pršutu, zároveň si pochutnáte na tradiční prekmurské malici (svačinka) a výhodně nakoupíte všechny dobroty, návrat domů v pozdních večerních hodinách

Poznámka:

*změna programu vyhrazena

Umístění ubytování:

Oblíbený hotel Termal leží v tichém prostředí lázní Moravske Toplice jen pár kroků od lázeňského resortu Terme 3000.

Ubytování:

Hotel má vlastní wellness centrum se 2 venkovními bazény (z nichž jeden je s unikátní černou vodou) a 1 vnitřním bazénem o teplotě 34 -37°C, a také finskou saunu. Hoteloví hosté mají neomezený vstup do resortu Terme 3000 se 22 venkovními a vnitřními bazény o celkové vodní ploše 5 000 m2. Nechybí ani léčebné centrum Thermalium, s nímž je hotel Termal propojen spojovací chodbou a kde se podávají rozličné procedury. Hotel Termal svými službami a kvalitou uspokojí i náročnější klientelu.

Pokoj:

Moderní klimatizované 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) s příslušenstvím, telefonem, TV-SAT, minibarem, trezorem a balkonem (za příplatek). Klientům je k dispozici na pokoji župan.

Stravování:

Hotelová restaurace nabízí bohatý výběr evropské, ale i tradiční slovinské kuchyně. Polopenze je nabízena formou výborných švédských stolů (snídaně a večeře).

 

Cena zahrnuje:

doprava luxbusem * 3x ubytování (hotel Termal 4*) * 3x polopenze * neomezený vstup do Terme 3000 a hotelového wellness s termálními bazény * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplextní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * ochutnávka vína * ochutnávka prekmurské šunky * pobytová taxa 2 € /os/noc (děti 7-18 let - 1 €) + 1 € registrační poplatek/pobyt (hradí se na recepci hotelu)

Pobytová taxa (k úhradě na místě):

Na místě se hradí pobytová taxa ve výši 2 € /os/noc (děti 7-18 let - 1 €) + 1 € registrační poplatek/pobyt (hradí se na recepci hotelu).

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Praha - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Moravske Toplice (svozy z nástupních míst Jičín - Hradec Králové - Pardubice)

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Praha (05:45) - Nymburk (06:30) - Poděbrady (06:45) - Kolín (07:00) - Brno (09:30) - Hradec Králové (05:30) - Pardubice (06:00), Jičín (04:30), příjezd do Moravských Toplic v odpoledních hodinách hodinách (14-16 hod)
odjezd zpět poslední den v cca 11-12 hod, návrat do ČR ve večerních hodinách (cca 20-24 hod) dle výstupních míst.
Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech.
Cestou jsou realizovány zdravotní přestávky každých 3-4 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.