Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
- 
- 

TERME RADENCI Relax s kurenty (Radin 4*) ****

Anotace:

Dopřejte si horký relax víkend v jedinečném hotelu Radin 4* a lázeňském resortu Terme Radenci a zažijte největší masopustní veselí ve Slovinsku, zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Buďte první, kdo objeví město Ptuj a na vlastní kůži okusí jedinečnou atmosféru Kurentovanje. Poznejte Kurenty, roztodivné postavy, které přinášejí štěstí. Zároveň relaxujte v zázračné uhličité vodě a ochutnávejte skvělá místní šumivá vína.
Prožijte Kurent jako malovaný v nejstarším městě Slovinska v Ptuji. Objevte největší masopustní slavnost, která Vás okouzlí originálními maskami a jedinečnou atmosférou a široko daleko nemá obdoby. Seznamte se s Kurenty! Poznáte je snadno a rychle. Dělají totiž nepřeslechnutelný rámus, jsou oblečeni do ovčí kůže a peří, mají podivnou hlavu s barevným zobákem, velkými zuby a dlouhým červeným jazykem. Kdo si Kurenta pohladí, bude mít štěstí po celý rok. A co si přát víc? Snad jen víno a termály v lázeňském resortu Terme Radenci. Ať žije KURENTOVANJE!

Popis zájezdu:

Program zájezdu:

*****

1.den

odjezd v ranních hodinách směr Mikulov, přes Rakousko do Slovinska se zdravotními zastávkami u dobře vybavených motorestů, odpoledne příjezd do lázní RADENCI, s více než stotřicetiletou lázeňskou tradicí a zdejší zázračnou uhličitou termální vodou, ubytování, relaxace v termálním světě s deseti bazény, večeře, nocleh

2.den

dopoledne relaxace v Terme Radenci, pohybové fitness aktivity, odpoledne výlet do vinohradů nad město GORNJA RADGONA, návštěva vyhlášeného vinařství HIŠA PENIN FRANGEŽ specializujícího se na lokální šumivá vína, ochutnávka tří druhů zdejších výjimečných šumivých vín s chlebem a sýrem spojená s prohlídkou vinného sklepa, po nákupu vín návrat na hotel, večeře, nocleh

3.den

po snídani relaxace v lázeňském resortu Terme Radenci, pohybové fitness aktivity, kolem poledne odjezd do malebného městečka Ptuj, nejstaršího ve Slovinsku, na největší masopustní slavnost KURENTOVANJE, která byla v roce 2017 zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO a patří mezi deset nejkrásnějších karnevalů světa, Kurentovanje přináší každému kouzlo, radost a nádech mystiky, v podvečer návrat na hotel, večeře, nocleh

4.den

po snídani dopolední relaxace v lázeňském resortu Terme Radenci, rozloučení s nejstaršími slovinskými lázněmi a odjezd zpět do ČR, cestou zastávka u oblíbeného rakouského panoramatického motorestu Zöbern na polévku Tafelspitzbouillon, návrat domů v pozdních večerních hodinách

Poznámka:

*změna programu vyhrazena

Umístění ubytování:

lázeňské město Radenci

Ubytování:

Hotel se nachází v kouzelném parku na břehu řeky Mury, pouhých 500 metrů od centra lázeňského městečka. Byl vystavěn na prameni vzácné minerální vody, která vyvěrá v příjemném atriu, a tak umožňuje hostům dodržovat pitnou kúru v pohodlí hotelu. Klienti ocení přímý vstup v županu do zdejšího termálního a saunového světa s desítkou vnitřních a venkovních bazénů.

Pokoj:

Hotel nabízí komfortní klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, radiem, TV/SAT, telefonem, minibarem, trezorem, fénem a balkonem. Klientům je na pokoji k dispozici župan.

Stravování:

V hotelové restauraci se podávají speciality místní i mezinárodní kuchyně formou bohatých švédských stolů. Chuť jídel podtrhuje široká nabídka skvělých vín a vždy přítomná minerální voda Radenska. Hotelový bar nabízí nealko i alkoholické míchané koktejly a nechybí ani skvělá káva či čaj s domácími zákusky.

 

Cena zahrnuje:

doprava luxbusem * 3x ubytování (hotel Radin 4*) * 3x polopenze * neomezený vstup do Terme Radenci * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplextní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * ochutnávka vína * pobytová taxa 2 € /os/noc (děti 7-18 let - 1 €) + 1 € registrační poplatek/pobyt (hradí se na recepci hotelu)

Pobytová taxa (k úhradě na místě):

2 € /os/noc (děti 7-18 let - 1 €) + 1 € registrační poplatek/pobyt (hradí se na recepci hotelu)

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Praha - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Brno - Vídeň - Graz - Radenci (svozy z nástupních míst Jičín - Hradec Králové - Pardubice)

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Praha (05:45) - Nymburk (06:30) - Poděbrady (06:45) - Kolín (07:00) - Brno (09:30) - Hradec Králové (05:30) - Pardubice (06:00), Jičín (04:30), příjezd do Radenci v odpoledních hodinách hodinách (14-16 hod)
odjezd zpět poslední den v cca 11-12 hod, návrat do ČR ve večerních hodinách (cca 20-24 hod) dle výstupních míst.
Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech.
Cestou jsou realizovány zdravotní přestávky každých 3-4 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem.
POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT
S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát!
Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.