Volejte:
724 39 39 39
Infolinka Monatour
 -
 -

Slovo delegátky

 
Všechno začíná v hlavním městě ostrova: v Ischia Porto Vás přivítají temperamentní a vřelí ostrované a v Ischia Ponte Vám učaruje symbol ostrova – Aragonský hrad. Sem se určitě zatoulejte a rozhodně zavítejte na večerní promenádu Via Roma s typickými kavárničkami. Třeba ochutnáte skleničku sladkého limoncella. 

Ovšem Ischia je nejkrásnější v posledním červencovém týdnu, kdy všichni slaví svátek sv. Anny a svátek moře (Sagra del Mare) s barevným lodním procesím. Při toulkách ostrovem zavítejte do Lacco Amena, kde Vás překvapí sopečný hřib Il Fungo a prozradí Vám zajímavou legendu o mladých milencích. A pak již je tady starobylé Forio s kouzelnými kostelíky, jimž vévodí Santa Maria del Soccorso. Právě odtud můžete sledovat před západem slunce ojedinělý přírodní úkaz - zelený paprsek. Nelze vynechat zátoku Baia di Sorgetto s horkými prameny, z nichž některé mají teplotu až 80°C. Nebojte se, že jsou příliš horké, mořská voda je ochladí.

Je tu poledne a máte hlad? Byl by hřích neochutnat typickou ostrovní specialitu – králíka po ischitánsku – zastavte se ve vesničce Panza v restauraci Da Luca, kde Vám připraví toho nejbáječnějšího.

Zajímá Vás, jak si užívali lázně staří Římané? Připojte se k naší malé výpravě do římských Cava Scura. A ptáte se, čím jsou významné? Jsou vytesány do sopečného tufu a pramen, který je napájí má prý omlazující účinky. Nevěříte??? . . . Il sole, il mare, acqua termale. . . vítejte na Ischii! 

Vaše Romana Ježková

Zpět na výpis novinek